To my – Oktawia i Artur – pasjonaci edukacji i aktywiści na co dzień pracujący z nauczycielkami, nauczycielami, dyrektorami i dyrektorkami, a także różnymi instytucjami wspierającymi oświatę.
W edukacji łącznie jesteśmy od 43 lat… Uczestniczyliśmy w przeszło 101 projektach kierowanych do uczniów, nauczycieli, dyrektorów, samorządowców, managerów i dorosłych. Dotknęliśmy edukacji, która zaciekawia, inspiruje, pobudza do odkrywania, uczenia się przez całe życie oraz uczenia się wszędzie. Przekonaliśmy się, jak ważny jest nauczyciel, który potrafi znaleźć wspólny język z uczniami, który wie, co jest dla młodych ludzi ważne, który potrafi wprowadzić ich na ścieżkę dorosłości. Te doświadczenia chcemy nieść dalej i wspierać środowisko edukacyjne w codziennej pracy.

Nazywam się Oktawia Gorzeńska. Jestem niepoprawną entuzjastką i aktywistką edukacji. Absolwentką Leadership Academy for Poland. Autorką książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Wieloletnią dyrektorką publicznych szkół – Gimnazjum nr 1 w Gdyni, które zostało wybrane Szkołą z mocą zmieniania świata przez Fundację Ashoka, 17 LO w Gdyni, które było tworzone od podstaw jako szkoła w chmurze, oraz ZSO 8 w Gdyni, które było budowane jako jedyna w tej części Europy Microsoft Flagship School. Obecnie jestem dyrektorką 42Warsaw. Współinicjowałam działanie oddolnego ruchu #wiosnaedukacji oraz platformy EDULAB.

Nazywam się Artur Krawczyk. Od 18 lat aktywnie działam w edukacji, zajmując się rozwojem umiejętności cyfrowych i aktywizującymi metodami dydaktycznymi. Jestem byłym Dyrektorem Projektów Cyfrowych Stowarzyszenia “Miasta w Internecie” i Członkiem Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dydaktykiem, pasjonatem edukacji i entuzjastą technologii cyfrowej. Obecnie w roli Chief Operating Officer pracuję w The Global Teachers. Jako menedżer projektów międzynarodowych i kilkudziesięciu krajowych projektów edukacyjnych oraz jako jedyny polski uczestnik programu International Visitor Leadership Programme 21st Century ChangeMakers, realizowanego przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych w 2019r, zdobyłem doświadczenia, którymi dziś dzielę się, wspierając kadrę pedagogiczną i zarządzającą w szkołach w całym kraju. 

.